Ochutnávka francouzských vín – úterý 15.9.2020 od 19:00

Po letní přestávce si vás dovolujeme pozvat na ochutnávku 9 francouzských vín vybraných z několika oblastí této vinařské velmoci: Alsace, Bourgogne, Val de Loire, Cotes du Rhône, Anjou a Languedoc-Roussillon. Vína od Crémantu přes Chardonnay, Sauvignon Blanc, Riesling až po Rosé a Pinot Noir představí sommeliér Aleš Svoboda. Součástí večera bude snack složený ze sýrů, uzenin, paštiky a pečiva.

Ochutnávka se uskuteční v úterý 15. září 2020 od 19:00 hodin v NATURELu Lípová 11, Praha 2 – Nové Město (stanice tramvají Štěpánská a pak asi 100m za Pivovarským domem).

Vstupné 799,-Kč/os. je třeba po předchozí předběžné rezervaci složit předem na účet 65112310/5500 a nebo osobně v Naturelu Lípová 11 (každý všední den od 11:00 do 20:00) a to nejpozději do pondělí 14.9.2020. Počet míst je omezený, proto rezervaci plně akceptujeme až po zaplacení vstupného. Děkujeme za pochopení.

Případné dotazy zodpovíme na e-mailu: info@vino-naturel.cz nebo telefonu: 736 531 173.

Degustovaná vína

1) Alsace – Crémant d´Alsace Brut

Šumivé víno z odrůd Pinot Blanc,Pinot Auxerrois, Ryzlink, Pinot Gris, Pinot Noir. Vůni jablek, vanilky, skořice a lípy přechází do elegantní chutě, perlení je jemné a dlouhé.

2) Languedoc-Roussillon – Chardonnay – Domaine du Chateau d´Eau BIO

Svěží víno s lehkým máslovým projevem a výraznou vůní a chutí ovoce, vhodné k těstovinám nebo pro běžné pití. Ekologické víno.

3) Val de Loire – Sauvignon Blanc – ‚Petit Villebois‘

Vůně je výrazná a přechází do chuti, ve které objevíme tóny bílého ovoce a posečené trávy. Dochuť je dlouhá, výrazná.

4) Alsace – Riesling „Calcaires Jaunes“

Světle žlutá brava, vůně typická pro odrůdu se stopou grepu, citrónu, mandarinek a černého čaje. Chuť svěží s aroma broskve. Vhodné ke grilovaným rybám.

5) Bourgogne – Chardonnay

Chardonnay z prestižní oblasti plné jižního ovoce, minerálů a dlouhé dochuti potěší každého milovníka této odrůdy. Prague Gold- PWT 2011

6) Anjou – Rosé d´Anjou Domaine des Trahan

Krásná růžovo-červená barva, intenzivní vůně červeného ovoce, která přechází do chuti. Ta je výrazná, dominují zralé třešně a maliny, zakončení je příjemně nasládlé. Krásné polosuché víno z odrůdy Cabernet Franc.

7) Languedoc-Roussillon – Pinot Noir – Domaine du Chateau d´Eau BIO

Plné víno z jihu Francie s krásným aroma zralého ovoce, chuť je vyvážená, harmonická. Skvělý poměr kvalita / cena. Ekologické víno. Prague Gold- Prague Wine Trophy 2013

8) Cotes du Rhône – „Les Violettes“

Typický představitel vín z údolí Rhôny. Intenzivní barva černé třešně s vůní fialek a koření. Ovocná chuť s vyváženými taniny. Dobře strukturované a vyvážené víno.

9) Bourgogne – Pinot Noir

Krásné červené harmonické víno upoutá svojí pevnou strukturou a plným ovocným projevem. 3.místo test Wine & Degustation 2017